Občianske združenie VNÚTROBLOK SLÁVIA
ktoré sa nachádza vo vnútrobloku medzi ulicami Šancova, Björnsonova, Povraznícka a Žilinská vzniklo na jeseň roku 2008 z iniciatívy Nás susedov, ktorí sa nepoznali, ale chceli niečo zmeniť.
Pomaly sa snažíme napredovať a spoločne s Vami nášmi susedmi z dvora sa snažíme dvor udržiavať zväčša vlasnými silami a vlastnými prostriedkami meniť tak, aby bol priestor okolo nás funkčný a využiteľný pre život nás obyvateľov a vlastníkov bytov a pre deti ktoré sa za posledné roky opäť hrajú na dvore.
Všetko vzniká popri našich zamestnaniach a rodinách, v našom voľnom čase, ale snažíme sa ako sa len dá...
Mrzelo nás nečinne sa prizerať zhoršujúcemu stavu dvora a stále horším podmienkam pre život. Mrzela nás nečinnosť, tak sme sa rozhodli s tým niečo robiť, a už dlhší čas robíme, aj kedˇ výsledky nášho spoločného snaženia sa pretvárajú do reality niekedy naozaj ťažko.
Chceme vytvoriť za spolupráci všetkých susedov a členov priestor na oddych, spoločné stretnutia, miesto pre deti, vytvoriť viac zelene, vytvoriť parkovanie pre majiteľov bytov a zamedziť prístupu osobám, ktoré v našom vnútrobloku nemajú čo robiť a dlhé roky nám dvor devastovali.
Za tie roky tu vznikla príjemná komunita susedov, ktorí sa stali prieteľmi, ktorí trávia spolu voľný čas, organizujú spolu výlety, dovolenky. Nie sme už cudzí ľudia a len “susedia” z vedľajšieho vchodu…
Spoločne si chceme
VYTVORIŤ KRAJŠÍ PRIESTOR PRE ŽIVOT !